przejdź do treści wpisy

wielki sukces

ZAKSA jest wielka! Kędzierzynianie napisali historię! Co za mecz, co za gra polskiej drużyny!Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle napisała historię polskiej siatkówki. Drużyna, która w tym sezonie Ligi Mistrzów wyeliminowała Cucine Lube Civitanovę oraz Zenit Kazań w sobotę dopisała do tej listy trzeciego giganta – Trentino Volley. W finale rozgrywek kędzierzynianie pokonali w Weronie czołowy zespół Serie A 3:1 (25:22, 25:22, 20:25, 28:26).Co było kluczem do zwycięstwa ZAKSY? Zdaniem Kamila Semeniuka w meczu, który wyłonił klubowego mistrza Europy w sezonie 2020/2021, wszystko kręciło się wokół zagrywki. Ze względu na oświetlenie w tej hali ten kto trafiał, stwarzał rywalowi problemy. My przez pierwsze dwie partie serwowaliśmy naprawdę dobrze i to był klucz do zwycięstwa. W trzecim secie to drużyna Trentino strzelała jak z armat. A w czwartym wytrzymaliśmy końcówkę i zakończyliśmy spotkanie asem serwisowym – mówił po spotkaniu przyjmujący ZAKSY. jego drużyna nie zaczęła finału dobrze, ale z czasem znalazła swój rytm i sposób na granie. – Wygraliśmy pierwsze dwa sety, co dało nam dużo pewności siebie, ale potem Trentino się poprawiło. Do końca robiliśmy jednak swoje i wygraliśmy – skomentował reprezentant Francji. – To fantastyczne uczucie. Marzyliśmy przecież o wygraniu Ligi Mistrzów – dodał.
Zapytany o oświetlenie hali w Weronie Toniutti przyznał, że było ono dużym problemem dla zawodników obu ekip, ale nie roztrząsał sprawy. – Trudno było przez nie serwować. Jednak to już nieważne. Łukasz Kaczmarek narzekał na światło w hali przez dwa dni, a mecz skończył asem serwisowym – zaznaczył zawodnik, dla którego mecz przeciwko Trentino był ostatnim w barwach kędzierzyńskiej ekipy. W sezonie 2021/2022 francuski siatkarz będzie graczem Jastrzębskiego Węgla.
admin kategoria: Bez kategorii dnia 02 maja 2021 » Komentowanie wyłączone.